רישום תרופות בישראל ובעולם – תתרשמו ותירשמו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לעצב עתיד קרייריסטי זה לא דבר פשוט, קל וחומר כשאין לך ניסיון, אך עדיין בהחלט אפשרי.

חשיבה אסטרטגית מוצלחת לעיצוב קריירה זו היכולת ליצור הזדמנויות תעסוקתיות, להבין ולזהות מגמות בעולם בכלל ובשוק העבודה בפרט ומתוך כל זה להתכוונן ולעצב את עתיד הקריירה שלך.
הכתבה הבאה מתארת את אחת המגמות ההולכות ומתחזקות בשוק הפארמצבטי, ופותחת פתח נוסף למי שמתעניין להיכנס לתחום הזה ולא ידע איך.

תחילה מס’ עובדות: בשל התבגרות האוכלוסייה, שיפורים טכנולוגיים בתחום ופיתוח תרופות חדשות , העלייה ברמת החיים והגידול הטבעי באוכלוסייה ענף הפרמצבטיקה העולמי מסכם בכל שנה מחזור מכירות של מאות מיליארדי דולרים. שוק הפרמצבטיקה העולמי צפוי להציג צמיחה ממוצעת של כ 8% לשנה.
תעשייה זו מגלגלת למעשה מחזורי כספים יותר מכל תעשייה אחרת בעולם.

למוצרי פארמה, תרופות, מוצרים ביולוגיים ומכשור רפואי  תמיד יהיה ביקוש וצורך אמיתי.
בתהליך הכנסת כל מוצר פרמצבטי באשר הוא לשוק יש צורך להבטיח את האיכות Quality, את הבטיחות Safety  ואת היעילות – Efficacy של המוצר.
מה שדורש ליווי מתמיד של אישורים בשלבים שונים של התהליך.
בעת רישום תרופה חדשה נדרשים המגישים להגיש נתונים לפעילותם הפרמצבטית של הרכיבים הפעילים ותיעוד מלא באשר למקורות ולתכונות הכימיות והפיזיקאליות של כל החומרים הקשורים להליך ייצור התרופה.
החלק של הרישום והרגולציה עובר כחוט השני מרגע פיתוח התרופה ועד הגיעה למדף בבית המרקחת.

עדיין, בעידן הכפר הגלובלי קיים שוני רב בין רשויות רגולטוריות שונות בעולם כשהעיקריות בהן: ארה”ב- FDA, יפן- KOSEISHO ואירופה –CE המקשה על רישוי תרופות במדינות שונות.

רשם תרופות הופך להיות דמות ופונקציה מאוד חיונית וחשובה בתעשייה הפארמצבטית.
הביקוש בעולם ובארץ לאנשים בתחום הרישום והרגולציה ילך ויגדל שכן תמיד תהיה התפתחות וגדילה בתחום הפארמה שהביקוש למוצריו הולך וגדל.
הרבה חברות מיזמים/סטארטאפ ישראליות ובינלאומיות קמות מידי שנה בתחום זה, וככל שיש פיתוח תרופות, מוצרים ביולוגיים ומכשור רפואי יש צורך גובר לרישום שלהם כשמנגד היצע של מומחים בתחום הרישום כמעט לא קיים.
חברות ישראליות משלמות הון עתק ליועצים בתחום הזה ,חברות אלו רוצות לשלם אך אין את האנשים המתאימים  לשלם להם.

עובד שנכנס לתחום הזה היום למעשה “עולה על הגל” ותמיד תהיה לו עבודה, תמיד יהיה צורך לשירותיו וייעוצו. מעבר לכך, לאנשים עם ניסיון בתחום הרישום הבינלאומי תמיד קיימת אופציה נוספת לעבוד כקבלן עצמאי-פרילנסר בתחום הרגולציה והרישום.
הנכנסים לתחום הרישום נהנים משכר גבוה, מסלולי קידום מהירים, אתגר מקצועי ואף נפתחות הזדמנויות  עסקיות בחו”ל.

ובכל זאת, להיכנס לתעשיית התרופות בכלל ולמשרות רישום בפרט אינה משימה קלה כלל וכלל.
אם כן, כיצד ניתן להגביר את הסיכויים להשתלב בתחום זה?

המכללה הביו רפואית פארמה ג’וב הינה כיום המוסד היחיד בארץ שנותן מענה אמיתי לרוצים ללמוד את התחום ולהעשיר את ידיעותיהם בתחום רישום ורגולציה ע”י קורס עשיר ומעמיק הנפתח אחת לשנה המכללה שמה לה למטרה להעשיר ולהעמיק את הידע בתחום הפארמצבטי, ביוטכנולוגיה והציוד הרפואי ומציידת את תלמידיה בידע ובכלים המתקדמים והעדכניים ביותר המשפרים משמעותית את הסיכויים להשתלב בתעשייה הביו-רפואית.

מטרת הקורס הינה להקנות ידע מקצועי ומעשי לרישום תרופות, מוצרים ביולוגיים ואביזרים רפואיים בארץ ובעולם. הקורס מיועד לבוגרי מדעי החיים/טבע/כימיה/רוקחות/רפואה (MD/ DVM /DMD/פארה רפואי ללא ניסיון קודם ברישום ומנהלי מחקרים קליניים) המעוניינים להתקדם לתפקידי Regulatory Affairs Manager.
הקורס של המכללה הביו-רפואית חושף אותך לשפה העדכנית ביותר של עולם הרישום, צורת הרישום ולימוד האסטרטגיות והמסלולים הרגולטוריים האופטימאליים לארגון. מה שמגדיל משמעותית את הסיכויים למועמדים המתמודדים על משרות ברישום להתקבל.

המרצים של הקורס הינם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה מתעשיית הפארמה,
ביוטכנולוגיה, המכשור הרפואי, האקדמיה ומוסדות בריאות בארץ שהינם שותפים לבניית התוכנית וההכשרה מתוך מגמה להתאימה ככל האפשר לדרישות התעשייה המתפתחת בארץ ובעולם.
לקורס זה יש בהחלט פוטנציאל למנף את הקריירה שלכם בשנים הקרובות.

יש לציין שהקורס נפתח בתדירות נמוכה ומס’ הסטודנטים מוגבל.
עתה, אחרי שהתרשמתם, אתם מוזמנים להירשם.

מאמרים אחרונים

צרו קשר

יש לכם שאלות או בקשות? זקוקים לעזרה?
התקשרו או השאירו הודעה ונחזור אליכם תוך זמן קצר: